Novice in napovedi (2008)
04. november 2008 / Novica
HRUP ZA ODROM
Najnovejša uspešnica Špas teatra prikazuje gledališko zakulisje, kot ga še niste videli.
Mnenje gledalke: NAJBOLJŠA PREDSTAVA ŠPAS TEATRA!
Mnenja gledalcev na prvi predstavi:
- Najboljša predstava Špas teatra do sedaj (Anka, Ljubljana)
- Ne spomnim se, kdaj sem se še bolj nasmejala (Darja, Trzin)
- Vsa čast igralcem, enkratno, ne morem verjeti, da je lahko ena predstava tako dobra, tekst, igralci... definitivno nekaj najboljšega kar sem gleddala. (Barbara, Ljubljana)
- Odlično, odlično, odlično!!! (Manca, Vrhnika)
- V Špasu zopet smeha na pretek, ena najboljših predstav, čestitke vsem, izvrstna ekipa! (Polona, Mengeš)
- Delati se, da gre vse narobe, je nekaj najtežjega. Tako v gledališču je tudi v športu ali glasbi: da gre vse tako, kot mora iti, zdi pa se, kot da nič ne štima, lahko prikažejo samo največji virtuozi. (Marko Vozelj, po premieri)
Direktorica Špas teatra Urška Alič Flajnik je režijo predstave zaupala Jaši Jamniku. Vrhunsko igralsko zasedbo, ki je na odru briljirala tudi z izjemno fizično pripravljenostjo, so sestavljali: Boris Kobal, Nataša Tič Ralijan, Dare Valič, Vojko Belšak, Alida Bevk, Gregor Geč, Alenka Kozolc.
Od zadnje premiere, 5moških.com je minilo točno dve leti. Premiero nove komedije Hrup za odrom so si ogledali povabljeni izbranci slovenske gledališke, estradne in politične smetane. Njihovo navdušenje nad spletkami in katastrofami na in za odrom, so nagradili z ovacijami ob koncu predstave, saj igralcev dobesedno niso izpustili z odra.
Predstava, ki odstira skrivnosti zaodrja in delo gledaliških delavcev, ki ga ne poznamo, je produkcijsko in izvedbeno izjemno zahtevna. Od igralcev zahteva veliko fizično pripravljenost in izjemno koncentracijo na odlomke, v katerih morajo biti točno takšni, kot so v resnici, in se v naslednjem trenutku že preleviti v osebo, ki jo igrajo v predstavi.
Hrup za odrom je uspešnica, ki pred občinstvom razkriva podrobnosti iz zakulisja, ki so sicer varno skrite in dobesedno nedotakljive. Ljubosumje, alkoholizem, ljubimkanje, favoriziranje posameznih igralcev ... je na obraze gledalcev premiere privabilo veliko smeha. Namen je bil dosežen. Gledališka uspešnica svetovnega formata, ki na oder spušča zakulisne spletke, bo brez dvoma zadovoljila ljubitelje komedij. Na rednem sporedu predstav Špas teatra bo od nedelje, 8. novembra naprej.
Več o predstavi Hrup za odrom.
Delo, Slavko Pezdir 4. november 2008







